fbpx
9.8 C
Dún Laoghaire
środa, 1 lutego, 2023

EURES i HSE szukają pracowników w całej Europie

W Irlandii w związku z pandemią COVID-19 dramatycznie wzrosło zapotrzebowanie na pracowników służby zdrowia.

Biuro EURES z Irlandii poprosiło nasz portal o przekazanie informacji do pracowników chętnych do pracy w Irlandii i składanie swoich aplikacji.

Rekrutacja

Departament Opieki Socjalnej i EURES Irlandia we współpracy z HSE, Nursing Home Ireland i Home and Community Care Ireland organizują targi pracy online w celu rekrutacji pracowników dla sektora opieki zdrowotnej i domów opieki w całej Irlandii.

EURES Irlandia pisze:

„Chcielibyśmy zachęcić wszystkich poszukujących pracy z odpowiednimi umiejętnościami, doświadczeniem i motywacją do rozpoczęcia procesu aplikacji. Może minąć trochę czasu, zanim będziesz mógł podróżować do nowego miejsca pracy, ale nigdy nie jest za wcześnie na przygotowanie i zawarcie umowy o pracę.
Aby ubiegać się o wolne stanowiska, musisz zarejestrować swoje konto jako osoba poszukująca pracy przed zaplanowanym na 28 stycznia wydarzeniem.

EURES również informuje iż, to wydarzenie jest pierwszym krokiem w procesie rekrutacji, a kolejne kroki pomiędzy kandydatem, a pracodawcą będą odbywać się online.

Podczas wydarzenia online będzie można wyszukiwać i aplikować o:
– pracę dla opiekunów domowych i w domach opieki w całej Irlandii
– pracę w wielu szpitalach w Irlandii

EURES w swojej ofercie tak reklamuje Irlandię jako miejsce do życia:

Irlandia to wspaniały kraj do życia. Ma najmłodszą populację w Europie i jeden z najlepszych systemów edukacji na świecie. To wielokulturowy kraj z obcokrajowcami, którzy stanowią 12,7% całej populacji.

Irlandia ma do zaoferowania bogatą kulturę, pasjonujących ludzi, imponujący styl życia i świeże powietrze, które podtrzymuje zdrowie i sprawność, i wspaniałe krajobrazy.

Pomimo tego, że w Irlandii odsetek ludzi osób w wieku powyżej 65 lat jest najniższy w UE, popyt na opiekunów w domach opieki i innych pracowników służby zdrowia w Irlandii rośnie w ostatnich latach i będzie znaczący w nadchodzących miesiącach w związku ze skutkami Covid-19.

Nowo zwerbowani pracownicy zgodnie ze strategią rządu mogą spodziewać się szybkiego szczepienia wykonanego po objęciu stanowiska.

 

Do tej pory  zarejestrowało się 75 pracodawców z ponad 700 stanowiskami dla pielęgniarek i asystentów/opiekunów w domach opieki, szpitalach i placówkach opieki domowej w całej Irlandii.

Osoby poszukujące pracy mogą teraz przeglądać oferty pracy ogłoszone na to wydarzenie i ubiegać się o nie oraz zarezerwować jedną lub więcej rozmów kwalifikacyjnych.

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w Internecie 28 i 29 stycznia.

Aby zarejestrować się na wydarzenie, kliknij tutaj

https://www.europeanjobdays.eu/en/events/healthcare-recruitment-ireland

 

ŹródłoEURES