fbpx
6.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 1 marca, 2021

Centra szczepień w pubie? Tylko w Irlandii.

Irlandzkie puby i hotele łączą siły, opracowując śmiały plan, który może umieścić je w centrum akcji szczepień w  kraju – informuje Irish Mirror.

Sektor hotelarski, który od prawie roku boryka się z pandemią koronawirusa, mówi służbie zdrowia HSE: „Chcemy pomóc”.

A dzięki setkom lokali w całym kraju – wyposażonym w chłodnie, toalety i duże, otwarte pomieszczenia – idealnie nadają się do tego, aby służyć HSE jako centra masowych szczepień.

Jeden właściciel pubu zaproponował nawet, że przyprowadzi szefa kuchni, aby podawał gorące posiłki personelowi podającemu szczepionkę – jeśli Ministerstwo Zdrowia przyjmie ofertę pomocy.

Noel Anderson, nowy przewodniczący Stowarzyszenia Sprzedawców Alkoholu, powiedział Irish Mirror, że puby i hotele będą w tym tygodniu zwracać się do rządu z tą ambitną propozycją.

Dodał, że sektor ten jest „ dobrze przygotowany” do pomocy.

„Mamy parkingi samochodowe, duże sale, duże przestrzenie. Jesteśmy rozsiani po całym kraju i chętnie pomożemy ”.

Powiedział, że setki hoteli i pubów w całym kraju mogą zostać uruchomione, gdy Irlandia ściga się z czasem, by zaszczepić ludność przeciwko Covid-19.

„Nasze obiekty pozostają nieczynne. I niestety, wygląda na to, że pozostaniemy zamknięci, dopóki nie zaszczepimy dużego procentu populacji.”

„Więc zamiast stać obok , mówimy: „Chcemy tu być częścią rozwiązania – zamiast rwać sobie włosy z głowy”.

„Zachęcam Departament Zdrowia do spojrzenia poza ich potencjalne doświadczenia i osobiste przemyślenia na temat alkoholu i pubów.”.

Noel Anderson, który jest również dyrektorem zarządzającym lokali Bridge 1859 oraz Lemon and Duke w Dublinie, powiedział, że z radością zaoferuje swój lokal za darmo. A także,  że przyprowadzi nawet szefa kuchni, aby wszyscy byli karmieni i napojeni.

„Zaszczepienie milionów ludzi to ogromne przedsięwzięcie. A my mówimy: „Chcemy tylko pomóc”.

W momencie publikacji Departament Zdrowia nie odpowiedział na pytania Irish Mirror dotyczące tego, czy rozważą ofertę.

ŹródłoIrish Mirror

Podobne artykuły

Social media

18,990FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły