fbpx
5.8 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

A Ty jakie masz postanowienia noworoczne?

Nowy Rok to dobry moment na refleksję nad tym, co udało Ci się osiągnąć. Dla niektórych bywa momentem przygnębienia, ale na pewno znajdziesz coś, co w mijającym roku udało ci się spełnić.

Popularne postanowienia noworoczne mogą pomóc ci osiągnąć cel, pod warunkiem jednak, że listę stworzysz z rozmysłem, a postanowienia będą realistyczne.

Wątpliwe, że zostaniesz milionerką w miesiąc, albo, że schudniesz 15 kg w tydzień.

Zamiast tego zastanów się na czym może Tobie zależeć tutaj w Irlandii.

Czy myślisz o lepszej pracy? Albo o awansie w tej istniejącej? Czy poprawa znajomości języka angielskiego mogłaby to umożliwić?

Oto nasza propozycja noworocznego postanowienia:

Nauka języka angielskiego.

Angielski to język zarówno popularny jak i interesujący. Posiada własną historię i fascynującą specyfikę. Nie każdy wie, że wywodzi się z obszaru, który obecnie odpowiada Holandii i wschodniej części Niemiec.

Obecnie jest oficjalnym językiem w 67 państwach, występując w ponad 160-ciu różnych dialektach. Ponad 85% danych przechowywanych w komputerach na całym świecie jest w języku angielskim, a 90% tekstów napisanych po angielsku składa się jedynie z 1000 słów.

Każdy kto mieszka i pracuje za granicą, angażuje się w mediach spolecznosciowych, lub podróżuje w różne części świata służbowo i rekreacyjnie wie, że angielski jest nieodzownym elementem dzisiejszej rzeczywistości.

Oto 10 głównych powodów, dla których warto nauczyć się języka angielskiego, lub poszerzyć jego zakres:
  1. Język angielski jest współcześnie najpopularniejszym językiem obcym na świecie – zna go ok. 1,5 miliarda ludzi mieszkających na wszystkich kontynentach, czyli ok. 1/4 calej ludzkości.
  2. Język angielski jest językiem nauki, biznesu, współpracy międzynarodowej i dyplomacji. Umożliwia naukę i studiowanie za granicą, jst niezbędny, aby dostać dobrą pracę w Polsce i w zjednoczonej Europie.
  3. Język angielski jest jednym z łatwiejszych języków do opanowania. Gramatyka jest stosunkowo prosta, rzeczowniki nie mają zmiennych końcówek, czasowniki są praktycznie takie same we wszystkich osobach.
  4. Znajomość języka angielskiego ułatwi komunikowanie się i poruszanie podczas wyjazdów zagranicznych – bez problemu odnajdziesz szukana ulicę, restaurację, lotnisko czy hotel.
  5. Znajomość angielskiego ułatwi Ci nawiązywanie kontaktów z obcokrajowcami, będziesz mógł korespondować np. za pomocą e-maila z ludźmi z całego świata, a także poszukiwać interesujących Cię wiadomości na obcojęzycznych stronach internetowych.
  6. Zrozumiesz teksty ulubionych utworów muzycznych i dialogi w Twoich ulubionych filmach, w kinie i przed telewizorem, bez pomocy lektora czy napisów.
  7. Będziesz mógł czytać gazety, książki i inne materiały obcojęzyczne, często niedostępne w języku polskim. Dzięki temu będziesz wiedział o interesujących Cię zagadnieniach zawodowych lub prywatnych więcej niż osoba znająca tylko język polski.
  8. Znając język angielski będziesz mógł przystąpić do testów i egzaminów językowych, które umożliwią Ci pójście na lepsze studia lub znalezienie lepszej pracy.
  9. Nauka języka obcego jest świetnym ćwiczeniem intelektualnym, które w każdym wieku przynosi wiele korzyści. Poprawia zdolność koncentracji, ćwiczy pamięć, zwiększa poziom naszego kulturowego obycia, pozwala spojrzeć na świat z punktu widzenia innej kultury.
  10. Kiedy nauczysz się angielskiego, będziesz z siebie dumny – osiągniesz coś, o czym marzy wielu ludzi i dzięki temu zyskasz wiele pewności siebie, która jest bardzo potrzebna w codziennym życiu.

Centrum Together-Razem zaprasza wszystkich na nowy kurs angielskiego, który zaczyna się już 18 stycznia w formie ONLINE.

Więcej informacji oraz test kwalifikacyjny znajdziecie na  stronie internetowej Together-Razemhttps://together-razem.org/pl/serwisy/edukacja-doroslych/

Rejestracja na kurs znajduj się tutaj https://together-razem.org/pl/rejestracja-na-kurs-angielskiego

 

 

MATERIAŁ PATRONA:

Centrum Together-Razem to organizacja pożytku publicznego w Irlandii , założona w roku 2006 w Cork. Jej głównym celem działania jest wspierania Polaków w Irlandii w czterech obszarach:

 

1. Doradztwo i wsparcie
Poradnictwo socjalne, porady prawne z irlandzkimi prawnikami, konsultację online 

2. Edukacja
Prowadzenie lekcji języka angielskiego, prowadzenie szkoły polonijnej dla dzieci polskich pod szyldem Akademia Razem w 5 miastach hrabstwa Cork: w Ballincollig, w Cobh, w Cork, w Clonakilty i w Midleton

3. Zdrowie psychiczne
Prowadzenie poradni zintegrowanych serwisów psychoterapeutycznych U-Clinic dla osób doświadczających problemów takich jak: depresja, problemy w związkach, uzależnienia, współuzależnienie etc

4. Promowanie integracji
Prowadzenie programów dla polskich seniorów w ramach grupy Aktywni Seniorzy Razem
Ponadto szereg programów poprawiających świadomość obywatelską, programy edukacji wyborczej czy poprawy zdrowia psychicznego.

Podobne artykuły

Social media

19,353FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!