fbpx
2.9 C
Dún Laoghaire
niedziela, 5 lutego, 2023

Polonijna szlachetna akcja z Cork

Kolejna doroczna akcja “Podziel się świąteczną radością” zakończyła się w momencie, kiedy ostatnie paczki trafiły do polskich rodzin w deszczowy wieczorny poniedziałek 21 grudnia 2020 – przekazała nam organizacja polonijna Centrum Together-Razem.

Od ponad 4 lat w Cork Centrum Together-Razem rozświetla przedświąteczny czas szlachetną inicjatywą o nazwie „Podziel się świąteczna radością”.

W ramach tej akcji polskie rodziny mieszkające w hrabstwie Cork otrzymują paczki w okresie przedświątecznym.

Paczki otrzymują rodziny, które korzystały z serwisów pomocowych Together-Razem i których sytuacja życiowa jest znana pracownikom organizacji. Dodatkowo istnieje możliwość nominowania rodziny do paczki przez osoby prywatne, ale i organizacje.

W tym roku do akcji nominacji i pomocy włączyło się również Cork Migrant Centre oraz Duszpasterstwo Polskie w Cork.

Finalnie zostało przygotowanych 21 paczek dla polskich rodzin w hrabstwie w Cork, a doręczenia odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Paczki żywnościowej składały się z “suchej” żywności oraz dodatkowo zamrożonego mięsa oraz ciasta i słodyczy. Dodatkowo do paczek trafiły drobne produkty chemiczne gospodarstwa domowego oraz zabawki dla dzieci.

Wolontariusze pracujący przy ich przygotowaniu starali się podzielić wszystkich równo produktami dodając kartki świąteczne i słodkości, by sprawić by zbliżające się święta Bożego Narodzenia były radosne i spokojne.

W międzyczasie odbywała się też zbiórka w serwisach fundraisingowych i Together-Razem pragnie złożyć podziękowania wszystkim darczyńcom zapewniając, że wszystkie zebrane środki zostały wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem.

Za akcją stoi też sporo cichych bohaterów i dziękujemy im za wrażliwość społeczną oraz wielkie serca przy pomocy: Jacek, Boguś, Sebastian, Gosia, Agnieszka, Ewa, Agata a także  Agacie i Markowi.

Tradycyjnie Together-Razem pragnie już w tym roku zaprosić chętnych do włączenia się do programów roku przyszłym 2021.

I Ty możesz zostać Mikołajem, a pomóc można na wiele sposobów: np. dzieląc się suchą żywnością, środkami chemicznymi, można pomóc wspomagając nas finansowo czy wreszcie można pomóc wskazując na rodzinę, z którą podzielisz się świąteczną radością.

Zainteresowane udziałem w akcji mogą wysyłać emaila na adres email info@together-razem.org.

 

MATERIAŁ PATRONA:

Centrum Together-Razem to organizacja pożytku publicznego w Irlandii , założona w roku 2006 w Cork i jej głównym celem działania jest wspierania Polaków w Irlandii w czterech obszarach:

 

 

1. Doradztwo i wsparcie

2. Edukacja
Prowadzenie lekcji języka angielskiego.

Prowadzenie szkoły polonijnej dla dzieci polskich pod szyldem Akademia Razem w 5 miastach hrabstwa Cork: w Ballincollig, w Cobh, w Cork, w Clonakilty i w Midleton

3. Zdrowie psychiczne
Prowadzenie poradni zintegrowanych serwisów psychoterapeutycznych U-Clinic dla osób doświadczających problemów takich jak: depresja, problemy w związkach, uzależnienia, współuzależnienie etc

4. Promowanie integracji
Prowadzenie programów dla polskich seniorów w ramach grupy Aktywni Seniorzy Razem
Ponadto szereg programów poprawiających świadomość obywatelską, programy edukacji wyborczej czy poprawy zdrowia psychicznego.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły