fbpx
-0.9 C
Dún Laoghaire
niedziela, 24 stycznia, 2021

Sklepy zapowiadają wydłużenie godzin otwarcia

Wiele sklepów w tym Tesco, Penneys i Aldi, opracowują plany wydłużenia godzin otwarcia. Wszystko po to, aby poradzić sobie z gwałtownym wzrostem liczby kupujących przed świętami.

Sprzedawcy detaliczni przewidują dłuższe kolejki, ponieważ menedżerowie mogą być zmuszeni do ograniczania ilości osób wchodzących do sklepów.

Do tej pory tylko szef Primark, George Weston, zapowiedział, że Pennys planuje zaoferować całodobowe zakupy.  Na razie żadna inna firma nie potwierdziła, że ​​pójdzie tą drogą.

Rzecznik Tesco powiedział, że rozważa wydłużenie godzin otwarcia do co najmniej 1 w nocy,  w większej liczbie sklepów niż w ubiegłym roku.

Kierownictwo Stephen’s Green Shop Centre w Dublinie planuje przedłużyć godziny otwarcia o dodatkowe dwie godziny w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie.

Będzie to pierwszy rok, w którym, w tygodniu bożonarodzeniowym, 144 sklepy Aldi zostaną otwarte o 8 rano . Sieć supermarketów pozostanie otwarta do 23:00.  Sklepy wprowadzą system sygnalizacji świetlnej, który będzie liczył wchodzących i wychodzących klientów.

„Zapewnienie bezpieczeństwa naszym klientom i pracownikom to dla nas  priorytet” – powiedział dyrektor zarządzający  Niall O’Connor.

„Zdecydowana większość naszych sklepów w tygodniu bożonarodzeniowym będzie otwarta od 8:00 do 23:00.  Chcemy rozłożyć popyt i umożliwić klientom robienie zakupów w godzinach, które najbardziej im odpowiadają”.

Dyrektor generalny organizacji biznesowej Dublin Town Richard Guiney powiedział, że handel przez całą noc może być możliwy, jeśli będzie wystarczająco dużo ludzi.

„Okres przedświąteczny został skrócony o połowę. Ludzie kupują online, ale nadal lubią robić zakupy i oglądać produkt.”

Według  ankiety przeprowadzonej przez jego organizację około 60 % pytanych stwierdziło, że robiłoby zakupy do późna, gdyby godziny otwarcia przedłużono do 22:00.

Rzecznik Penneys powiedział, że obecnie dokonuje przeglądu godzin handlu w grudniu.

„Z radością powitamy wszelkie wydłużenie godzin otwarcia naszych sklepów, gdy ponownie otworzymy je w grudniu. Pozwoli nam to zaspokoić przewidywane wyższe  zapotrzebowanie klientów. Pomoże to skrócić kolejki  poprzez rozłożenie potencjalnych godzin zakupów na dłuższy okres.”

Rzecznik Marks and Spencer powiedział, że dokonuje przeglądu godzin otwarcia 18 sklepów w Republice. Informacje o wydłużonym czasie pracy firma opublikuje w mediach społecznościowych.

Sklepy Supervalu i Centra także będą miały wydłużone godziny otwarcia.

Podobne artykuły

Social media

18,549FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły