fbpx
0.1 C
Dún Laoghaire
niedziela, 24 stycznia, 2021

COVID-19: Nowy system mandatów wchodzi w życie

Osoby, którzy uczestniczą w przyjęciach domowych z naruszeniem przepisów COVID, zostaną ukarane grzywną w wysokości 150 euro. Natomiast każdy, kto zostanie przyłapany na braku maski w sklepie lub w transporcie publicznym, zostanie ukarany karą 80 euro.

 

Nowy system grzywien, który być egzekwowany przez Garda Síochána wejdzie w życie w przyszłym tygodniu podał dziś Irish Independent

Został on ogłoszony przez Ministerstwo Zdrowia i Sprawiedliwości miesiąc po przyjęciu ustawy wprowadzającej nowe środki.

Od €500 do €1000 mandatu za imprezę w domu

Zgodnie z nowym systemem kar, osoby, które organizują przyjęcia domowe, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 500 euro.

Natomiast osoby, które nie zastosują się do polecenia funcjonariuszy policji dotyczącego zakończenia takich zgromadzeń, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 1000 euro i jednym miesiącem więzienia.

 

Gardaí będzie teraz mieć uprawnienia do nakazania ludziom opuszczenia prywatnego domu, jeśli ma uzasadnione podejrzenie, że ma miejsce zdarzenie niezgodne z przepisami.

Mogą również nakazać lokatorowi, aby wszystkie osoby uczestniczące w takiej imprezie, z wyjątkiem osób mieszkających w prywatnym domu, opuściły go.

Garda nie może wejść do mieszkania

Rząd podkreślił jednak, że gardaí nie mają uprawnień do wchodzenia do mieszkania na mocy tych przepisów. Funkcjonariusze mogą stawić się tylko przed drzwiami domu prywatnego i prosić o rozejście się.  

Zorganizowanie imprezy poza prywatnym mieszkaniem z naruszeniem przepisów Covid również będzie podlegać grzywnie. Wysokośc kary wynosii 500 euro.

Kary za brak maseczek

Brak nakrycia twarzy w transporcie publicznym grozi grzywną w wysokości 80 euro. Mandat wysokości 80 euro grozi również za za brak nakrycia twarzy w niektórych punktach sprzedaży detalicznej.

 

Osoba, ktora nie zapłaci mandatu w ciągu 28 dni, może zostać postawiona przed sądem.

 

Nowy system kar został opublikowany przez rząd we wtorek 24 listopada br.

Prawie miesiąc po przyjęciu przez Oireachtas ustawy o ich wprowadzeniu i podpisaniu przez prezydenta.

Podobne artykuły

Social media

18,549FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły