Centrum Together-Razem zaprasza wszystkich na cykl webinarów informacyjnych w ramach projektu “Wiem więcej o swoich prawach”.

Celem projektu jest poprawienie świadomości na temat praw jakich nabywamy w Irlandii po przyjeździe i wraz z czasem pobytu na Zielonej Wyspie.

Spotkania będą odbywały się za pomocą platformy webinarowej clickmeeting, a prowadzone będą przez doradców z Centrum Together-Razem.

Rejestracji dokonywać można bezpośrednio na profilu Together-Razem w programie Clickmeeting

tutaj :  https://togetherrazem.clickmeeting.com

https://togetherrazem.clickmeeting.com

 

Tematyka webinarów:

Porozmawiajamy o …

 

 

W dniu 22 października 2020 w godzinach od 19.15 do 20.45 porozmawiamy o najczęściej zgłaszanych do nas trudnościach z zakresu prawa rodzinnego między innymi tematyka rozwodu/separacji, alimentach czy o zakazie zbliżania się — safety i protection order oraz barring order.

W dniu 5 listopada 2020 w godzinach od 19.15 do 20.45 porozmawiamy o prawach i świadczeniach dla rezydentów Irlandii (system płatności za leki, opieka zdrowotna, emerytury ,uprawnienia wynikające z przepisów UE dla pracowników migrujących itp.).

W dniu 19 listopada 2020 w godzinach 19.15 do 20.45 porozmawiamy o prawach wyborczych w Irlandii. O zaangażowaniu i aktywności obywatelskiej.

W dniu 3 grudnia 2020 w godzinach 19.15 do 20.45 porozmawiamy o podstawowych zagadnieniach z prawa pracy m. in o dokumentach stosunku pracy, rozwiązywaniu sporów w pracy oraz o działaniach WRC – Work Relations Commissioner, o tym co zrobić w przypadku wypadku w pracy.