Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało komunikat dotyczący podróży poza granice Polski. MSZ stanowczo odradza zagraniczne podróże, jeśli nie są one konieczne. Sytuacja ma związek z wysokim wzrostem zakażeń COVID-19 – zarówno w kraju, jak i na świecie.

Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne – czytamy w rządowym serwisie.

 

Trudności w powrocie do kraju?

Jak przekazało ministerstwo – podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju.

Dotyczy to zarówno prawdopodobnych ograniczeń w ruchu lotniczym, obowiązku poddania się kwarantannie lub samoizolacji czy też konieczności przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie miejscowych władz.

Szczegółowe informacje w kwestii sytuacji epidemiologicznej oraz warunków wjazdu do poszczególnych państw znajdziecie na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w zakładce “informacje dla podróżujących”.