Jak informuje Irish Times , w sobotę przez centrum Dublina przeszło nawet 2000 osób w proteście przeciwko noszeniu masek.

Marsz został zorganizowany przez grupę Yellow Vest Ireland (Ruch Żółtych Kamizelek), która określa się jako „ruch społeczny nie  powiązany z żadną grupą polityczną”.

Grupa zebrała się o godzinie 14:00 pod Custom House, po czym przemaszerowała przez miasto.

Podczas marszu, jak podaje redakcja Irish Times, nie był przestrzegany dystans społeczny, a protestujący nie nosili masek.

Wielu uczestników marszu nosło transparenty z hasłami „zdejmij maskę” i „to tylko przeziębienie”.

Kilka ulic zostało zamkniętych dla ruchu, aby umożliwić przejście marszu.

Rzecznik Garda Siochana powiedział, że nie było aresztowań ani poważnych incydentów.

„Nie mamy żadnych doniesień o  incydentach ani aresztowaniach związanych z demonstracją, która odbyła się dzisiaj w centrum Dublina”, powiedział Gardaí w oświadczeniu.

 

„Zaangażowana grupa zebrała się na przy Custom House około godziny 13:00 i stamtąd udała się w kierunku budynków rządowych. W celu ułatwienia bezpiecznego poruszania się  i płynności ruchu w centrum miasta wprowadzono blokady dla ruchu kołowego. Demonstracja od tego czasu dobiegła końca i obecnie w centrum miasta nie zgłoszono żadnych opóźnień w ruchu ”.

Szacuje się, że tłum liczył od 1500 do 2000 osób.

 

Yellow Vest Ireland zachęcał uczestników do przynoszenia swoich flag na marsz.

„Yellow Vest Ireland chce, aby wszyscy w Irlandii czuli się dobrze i zachęcam wszystkich aby zabierali swoje flagi narodowe na marsz” – napisano na platformach mediów społecznościowych.

Czytelnicy przekazali naszemu portalowi, że w demonstracji uczestniczyła znaczna grupa Polaków z biało-czerwonymi flagami.

Na krótkim filmie poniżej opublikowanym w Irish Times z Twitter można zobaczyć naszych rodaków niosących flagę Polski