Para w hrabstwie Meath, w tym jeden z pracowników “pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem, została ukarana grzywną w wysokości €1000 za z naruszeniem przepisów Covid-19.   Jak podaje Irish Times zorganizowali oni w domu imprezę dla 30 osób. Justyna Orkwiszewska i jej mąż Krzysztof Orkwiszewski z The Glebe, Kells stawili się w Sądzie Okręgowym Trim oskarżeni na podstawie ustawy o zdrowiu z 1947 r. o naruszenie przepisów lockdown 16 maja br.

Sierżant Kevin Mooney, zeznając w sądzie powiedział, że Gardaí, po przybyciu  pod adres domowym pary, zobaczyli przez okno sześć osób siedzących przy stole.

Przy wejściu do domu zlokalizowali 10 osób w środku, 10 osób w ogrodzie i kolejne 10 na piętrze. Jedynymi osobami zamieszkującymi w domu byli oskarżeni i ich mała córka.

Adwokat pary Miriam Regan powiedziała, że ​​tego samego dnia w Kells odbyło się kilka imprez domowych. Przyznała, że ​​pani Orkwiszewska była pracownikiem “pierwszej linii frontu walki z wirusemi” i powinna była wiedzieć  o restrykcjach.

Niektórzy ludzie przybyli do Irlandii z Polski i przyjechali do The Glebe, aby „przywitać się i pożegnać”, powiedziała adwokat. Pani Regan powiedziała również, że Pani Orkwiszewska jest bardzo zaniepokojona, ponieważ jej praca jest zagrożona.

Sędzia Cormac Dunne nałożył grzywnę w wysokości €1000 na każdego z oskarżonych.

Oddzielnie Leon Bond (19) z adresem w Yellow Furze, Dunderry, hrabstwo Meath został ukarany grzywną w wysokości €400 euro, a James Colgan (21),  zamieszkały Tobertynan, Rathmolyon, hrabstwo Meath został ukarany grzywną w wysokości €1200 euro. Obaj za naruszenie przepisów Covid-19, w związku z  oddaleniem się poza granicę 5 km od ich domów. Sąd usłyszał, że James Colgan dwukrotnie naruszył przepisy na początku tego roku.