Jak podaje Irish Examiner, Polkę, która kopnęła w witrynę popularnej włoskiej restauracji w Cork i krzyczała do właściciela: „Wracaj do swojego kraju”, skazano na 5 miesięcy więzienia.

 

Jolanta Koterba, lat 48, została wczoraj skazana na pięć miesięcy więzienia za spowodowanie szkody w Ristorante Rossini przy Princes Street w Cork w czwartek wieczorem.

Koterba przyznała się w sądzie okręgowym w Cork do stawianych  jej zarzutów: spowodowanie szkód, groźby i obelżywe zachowanie.

 

Inspektor James Hallahan nakreślił tło incydentu, który wydarzył się na Princes Street. W ostatnim czasie jest to  jedno z głównych miejsc spożywania posiłków na świeżym powietrzu w mieście .

„Oskarżona obrażała właściciela restauracji. Krzyczała i używała obraźliwego języka, mówiąc mu: „Wracaj do swojego kraju”. Podobno uderzyła go w lewe ramię.

„Potem zaczęła kopać w szybę przed restauracją, powodując jej rozbicie i szkody o wartości 800 euro”  – powiedział Hallahan.

Koterba, od lat bez stałego adresu zamieszkania, była wielokrotnie skazana, głównie za przestępstwa związane z porządkiem publicznym.

Joseph Cuddigan, radca prawny, powiedział, że Koterba znacznie uporządkowała swoje życie  po licznych wyrokach skazujących.

„Świetnie sobie radziła, ale wpadła w grupę ludzi aktywnie pijących. Wie, że teraz dostaje wyrok więzienia. Obiecuje, że zrobi wszystko, co w jej mocy, aby trzymać się z dala od ludzi, z którymi pije” – powiedział Cuddigan.

Adwokat powiedział, że nie ma szans, by oskarżona mogła zapłacić za szkody o wartości 800 euro.

Sędzia Olann Kelleher skazał oskarżoną na pięć miesięcy więzienia za spowodowanie zniszczeń i dodatkowe dwa miesiące za jej groźne zachowanie.