Już dziś puby ponownie otworzą swoje drzwi. Otwarcie nastąpi w ramach 3 fazy złagodzenia ograniczeń Covid-19. Otworzyć się mogą jedynie te lokale, które wraz z alkoholem serwują  posiłki.

Jak podaje Irish Times, w samym Dublinie gotowych na ponowne otwarcie jest już około 450 pubów. Według nowych wytycznych osoby marzące o szklance zimnego piwa będą musiały zamówić również posiłek o  wartości 9€ lub więcej i mogą pozostać w lokalu przez godzinę i 45 minut.

 

Donall O’Keeffe z Licencjonowanego Stowarzyszenia Winiarzy powiedział, że z powodu ograniczeń miejsca i wydłużonego czasu przebywania w lokalach, klienci już dokonują wcześniejszych rezerwacji.

 

Większość właścicieli pubów  twierdzi, że mają już zarezerwowane miejsca na pierwszą połowę tygodnia.

Irlandzkie stowarzyszenie restauracji potwierdziło zwiększone zapotrzebowanie na rezerwacje.

Dyrektor naczelny Adrian Cummins powiedział, że lokale są również gotowe, by  powitać klientów zgodnie z nowymi wytycznymi. Zaznaczył jednak, że kluczowe znaczenie ma zachowanie każdej osoby we wspólnym odpowiedzialnym działaniu.

 

Burmistrz Dublina, Tom Brabazon, rozpoczął kampanię zachęcającą konsumentów do „uspokojenia się”, ponieważ 80% firm będzie otwartych. 

 

Rada Miasta Dublina zachęca społeczeństwo do utrzymania dystansu społecznego i noszenia masek w razie potrzeby. Prosi również o wyrozumiałość w sprawie możliwych ograniczeń w ruchu transportu publicznego.