Centrum Together-Razem przekazuje informację o swoim specjalnym programie bezpłatnych terapii dla tych, którzy w związku z pandemią COVID-19 oraz izolacji lub utraty pracy doświadczają obniżonego nastroju,  epizodów depresyjnych lub innych trudności psychicznych.

Działająca od roku 2013 Poradni U-Clinic od wielu lat wspiera Polaków dostarczając usługi psychoterapii i terapii uzależnień.
Więcej o działaniach i ofercie terapii TUTAJ.

W kwietniu 2020 w związku z kryzysem spowodowanych wirusem SARS Cov-2, dzięki wsparciu finansowemu z Community Foundation for Ireland uruchomiony został program bezpłatnych terapii w języku polskim. Wykwalifikowani psychoterapeuci od kwietnia udzielają wsparcia online lub telefonicznie.

Program bezpłatnych terapii powoli dobiega końca i została ostatnia szansa, aby z niego skorzystać. Planowane zakończenie programu zostało wyznaczone na dzień 25 lipca.

Jakie są zasady?

•  Do 6 bezpłatnych terapii online dla osób dotkniętych COVID 19. ( max 6 lub liczba sesji do końca 25 lipca 2020)

• Aby skorzystać z tej usługi, musisz zarejestrować się online poniżej – wybierz usługę BEZPŁATNA TERAPIA COVID-19

LINK TUTAJ

• Klienci muszą mieć dostęp do smartfona, laptopa, iPada / tabletu lub komputera PC, ponieważ korzystamy z bezpłatnej, łatwej w obsłudze aplikacji wideo -telefonicznej Skype lub Zoom.

• Przed rozpoczęciem terapii wymagamy wypełnienia i odesłania do nas dwóch formularzy zgody na ten rodzaj terapii oraz GDPR

• Klienci muszą z min. 48-godzinnym wyprzedzeniem powiadomić o odwołaniu/przesunięciu terminu, w przeciwnym razie stracisz możliwość korzystania z bezpłatnych sesji.

• Wspierane są tylko osoby z łagodnymi do umiarkowanych problemami ze zdrowiem psychicznym, np. problemy z lękiem, stresem, łagodną do umiarkowanej depresji, itp.

• Jeśli przeżywasz poważniejszy kryzys psychiczny, zadzwoń na bezpłatny numer do Samarytan po ang. 116 116 lub napisz SMS na numer 086 1800 280 (usługa smsowa tylko)

• To nie jest interwencja kryzysowa. Jeśli Tobie lub komuś kogo znasz, grozi samobójstwo lub samookaleczenie, w czasie kryzysu powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem ogólnym GP lub z odziałem ratunkowym najbliższego szpitala lub zadzwoń pod numer 999

Centrum Together-Razem to organizacja pożytku publicznego w Irlandii , założona w roku 2006 w Cork i jej głównym celem działania jest wspierania Polaków w Irlandii w czterech obszarach:

1. Doradztwo i wsparcie
Poradnictwo socjalne, porady prawne z irlandzkimi prawnikami, konsultację online 

2. Edukacja
Prowadzenie lekcji języka angielskiego, prowadzenie szkoły polonijnej dla dzieci polskich pod szyldem Akademia Razem w 5 miastach hrabstwa Cork: w Ballincollig, w Cobh, w Cork, w Clonakilty i w Midleton

3. Zdrowie psychiczne
Prowadzenie poradni zintegrowanych serwisów psychoterapeutycznych U-Clinic dla osób doświadczających problemów takich jak: depresja, problemy w związkach, uzależnienia, współuzależnienie etc

4. Promowanie integracji
Prowadzenie programów dla polskich seniorów w ramach grupy Aktywni Seniorzy Razem
Ponadto szereg programów poprawiających świadomość obywatelską, programy edukacji wyborczej czy poprawy zdrowia psychicznego.