Nasz portal rozwija się dynamicznie i  dzięki ciężkiej pracy całego zespołu redakcyjnego stajemy się jednym z trzech najbardziej poczytnych portali informacyjnych w Irlandii.

Pryncypia

Naszym głównym celem w świecie fake newsów oraz pseudo-redaktorów bez warsztatu dziennikarskiego jest dostarczanie Polakom wiarygodnych i rzetelnych informacji w oparciu o sprawdzone materiały źródłowe.

Pisaliśmy o tym w dniu wolności prasy 3 maja tego roku. Zachęcamy raz jeszcze do przeczytania artykułu:  https://wirlandii.pl/2020/05/swiatowy-dzien-wolnosci-prasy-3-maja/

Dla nas ważna jest uczciwość dziennikarska oraz przestrzeganie pryncypiów kodeksu etycznego dziennikarzy wydanego przez Radę Prasową w Irlandii.

Stworzyliśmy katalog naszych założeń jakimi się kierujemy dostępny tutaj:
https://wirlandii.pl/o-nas/

Poszukiwania patronatu

Od listopada 2019 podjęliśmy akcję poszukiwania patrona i sponsora dla naszej redakcji oraz partnerów, z którymi chcemy współpracować.

Mamy już pierwsze efekty, którymi pragniemy się podzielić z naszymi czytelnikami.

Podjęliśmy współpracę z polskim think-tankiem fundacją Warsaw Institute, zajmującym się między innymi stosunkami międzynarodowymi i innymi kwestiami kluczowymi dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Warsaw Institute pisze o sobie:  “Z dumą wspieramy inicjatywę Trójmorza oraz stosunki transatlantyckie”

Więcej informacji o fundacji znajdziecie Państwo na ich stronie internetowej tutaj: https://warsawinstitute.org

Ponadto niezmiernie się cieszymy, że naszym patronem i sponsorem została największa polonijna organizacja pożytku publicznego w Irlandii tj. Centrum Together-Razem z Cork.

Cieszymy się tym bardziej, iż wiązać się to będzie z dalszym rozwojem naszego portalu.

Centrum Together-Razem powstało w roku 2006 i zajmuje się wspieraniem Polaków w Irlandii, edukuje oraz promuje integrację. Ich działania obejmują cztery obszary:
1. zdrowie psychiczne – dostarczanie terapii poprzez Poradnię U-Clinic
2. edukację dzieci i dorosłych : organizacja prowadzi 5 szkół polonijnych: w Cork, Cobh, Ballincollig, Clonakilty, Midleton oraz kursy angielskiego dla dorosłych
3. doradztwo i wsparcie – porady socjalne i prawne i Poradnia Online
4. promowanie integracji – prowadzenie programów aktywności obywatelskiej oraz grupy dla seniorów Aktywni Seniorzy Razem

Więcej na ich stronie internetowej: https://together-razem.org/pl/

Trwają rozmowy z kolejnymi potencjalnymi partnerami, którzy podzielają naszą misję i cenią nasze zasady działania, o czym Was niezwłocznie poinformujemy.