Telewizja RTE  podaje, iż Ryanair spodziewa się, że większość lotów zostanie uziemiona już od dziś.

Kwiecień i maj bez lotów

Na Twiterze linia lotnicza ogłosiła, że ​​nie spodziewa się obsługiwać lotów w kwietniu i maju, dodając, że będzie to wyraźnie zależeć od ustaleń rządowych.

Przedstawiciel linii  Ryanair powiedział również dziś, że zaoferował swoje samoloty wszystkim rządom UE, zarówno w celu lotów ratowniczych, jak i obsługi lotów niezbędnych do przewozu podstawowych leków, sprzętu ochrony osobistej i – w razie potrzeby – awaryjnych dostaw żywności.

Ryanair chce pomagać innym rządom

Powiedział, że kontynuuje współpracę z rządami w zakresie lotów ratowniczych w celu powrotu pasażerów do kraju.

Linia lotnicza podkreśliła, że ​​loty te odbywają się przy zachowaniu maksymalnych środków bezpieczeństwa. Takich jak codzienna dezynfekcja samolotów i brak serwisu na pokładzie w celu ograniczenia kontaktów społecznych.

W przypadku pasażerów, których loty zostały odwołane, Ryanair zapowiedział, że otrzymają oni wiadomość e-mail „w ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch”.

Ryanair wezwał klientów, aby nie korzystali z linii telefonicznych linii lotniczych, ponieważ zmuszony był do zmniejszenia personelu biurowego o 50%.

Linia lotnicza poprosiła pasażerów „o cierpliwość”.

Dyrektor naczelny Ryanair Micheal O’Leary powiedział, że chociaż najbliższa przyszłość jest niepewna, należy pamiętać, że podobnie jak wszystkie pandemie, kryzys minie.