woda kran

Irish Water prosi społeczeństwo o oszczędzanie wody i “unikanie spłukiwania chusteczek antyseptycznych”.

Krajowe przedsiębiorstwo wodociągowe dokonuje wszelkich starań aby podaż nie została zakłócona. Jednakże według przedstawiciela Irish Water popyt osiągnął nowy poziom w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Rzecznik powiedział Independent.ie: „W ciągu ostatnich kilku miesięcy zapotrzebowanie na wodę osiągnęło rekordowy poziom. Da się to szczególnie zauważyć w obszarze Greater Dublin. Dlatego też Irish Water zachęca ludzi do oszczędzania wody tam, gdzie to możliwe, aby zapewnić niezawodne dostawy dla wszystkich.

 

„Na przykład może nie być konieczne pozostawienie kranu uruchomionego przez cały czas podczas spieniania mydłem lub innym środkiem czyszczącym i zamiast tego odkręcić kurek do mokrych rąk i ponownie, aby zmyć mydło.

„Irish Water zdaje sobie również sprawę, że w tym trudnym czasie ludzie zużywają więcej  antyseptycznych chusteczek. Jednakże prosimy o ich wyrzucenie do kosza, ponieważ spłukanie chusteczek może powodować blokady w sieci. Chusteczki oznaczone jako biodegradalne i nadające sie do spłukiwania także powinny być binowane i nie spłukiwane.

Dostawca wody zwrócił się również do firm, które tymczasowo zamknęły działalność w związku z wybuchem Covid-19, o wyłączenie wszelkiej zbędnej wody w budynkach.

 

„Zdajemy sobie sprawę, że wiele firm albo zamyka tymczasowo, albo redukuje liczbę pracowników w swoich budynkach. Prosimy Was o wyłączenie wszelkich urządzeń, które w czasie zamknięcia budynku niepotrzebnie zużywają wodę. W tym na przykład o automatyczne spłukiwanie pisuarów i sprawdzanie wycieków . ”