Na portalu  Irish Mirror pojawiła się interaktywna mapa prezentująca dane dotyczące koronawirusa w Irlandii z podziałem na hrabstwa.

Znaleźć można tam również inne ciekawe dane statytystyczne.

Link do mapy znaduje się poniżej

LINK do mapy

Z mapy wynika, iż Dublin nadal ma zdecydowanie największą liczbę przypadków koronawirusa w Irlandii – 559, co stanowi 57% wszystkich pacjentów.

Cork ma drugą co do wielkości liczbę pacjentów z 133, Galway ma 40, a Wicklow ma ich 39.

Liczba ofiar śmiertelnych w Irlandii wynosi obecnie dziewięć, a 16 osób zmarło z powodu wirusa na całej wyspie łącznie z Irlandią Północną.( tam 7 zgonów).

Przemawiając w środę na konferencji, dr Tony Holohan, dyrektor medyczny Departamentu Zdrowia, powiedział:

„Nasze dane pokazują, że tylko 6% naszych testów do tej pory dało wynik pozytywny, więc na każde 100 osób, które testujemy tylko 6 osób ma COVID-19.

W związku z tym zmieniła się nasza definicja podejścia do testowania.

„Zmiana taka jest standardową praktyką w zarządzaniu pandemiami. Ostatecznie chcemy, aby nasz wskaźnik wykrytych 6% wzrósł, chcemy znaleźć jak najwięcej ludzi z COVID-19, odizolować ich i powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa”.

Dr Ronan Glynn, zastępca dyrektora medycznego, dodał: „Staramy się priorytetowo traktować tych, którzy zostaną poddani testom, ze szczególnym naciskiem na tych, którzy są podatni na zagrożenia i tych, którzy są najbardziej narażeni na ryzyko”.

Dr Colm Henry, dyrektor kliniczny, powiedział: „W ciągu ostatnich 24 godzin wzrosły kontakty z lekarzami GP”

„To lekarze GP najlepiej zarządzają osobami z objawami i to oni sprawdzają czy potrzebują testu, czy nie.