Irish Times i wiele innych mediów w czwartek w Republice Irlandii proszą wszystkich do publicznego okazania uznania pracownikom na pierwszej linii frontu  walki z koronawirusem.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Francja, Hiszpania publicznie oklaskiwały pracowników służby zdrowia, aby wyrazić uznanie dla osób pracujacych w trudnych warunkach w walce z Covid-19.

W sieci pojawiło się wezwanie, aby ludzie w całej Irlandii  brawami podziękowali dziś wieczorem pracownikom opieki zdrowotnej.

„W tych trudnych czasach okażmy nasze prawdziwe uznanie dla wszystkich pielęgniarek, lekarzy, lekarzy rodzinnych, załóg karetek pogotowia, opiekunów, personelu pomocniczego i […] wszystkich naszych pracowników służby zdrowia za ich ciągłą ciężką pracę, gdy nadal walczą z Covid-19 ”- mówią organizatorzy wydarzenia.

W ogłoszeniu opublikowanym przez organizatorów, które ma logo HSE, zachęca się ludzi do oklaskiwania „w drzwiach,  w ogrodach, z okien, z salonu – gdziekolwiek!”, by wyrazić uznanie.

“I chociaż ludzie muszą przestrzegać wytycznych dotyczących dystansu fizycznego to śpiewanie, tańczenie lub walenie w garnki nie są w tej chwili zabronione, tak głośna solidarność i pokazy wsparcia społeczności będą mile widziane.”

W odpowiedzi na wydarzenie  HSE odniosła sie do tego, że chociaż nie była to inicjatywa kierownictwa HSE, to „jesteśmy wdzięczni za wszelkie wysiłki, aby uznać i zachęcić nasz niezwykle pracowity personel w tym trudnym czasie”.

Posłowie Sejmu Irlandii również zatrzymają się  na chwilę w Dáil o 20:00, aby oklaskiwać pracowników służby zdrowia.

„Poświęćmy chwilę, jako naród, aby podziękować pracownikom służby zdrowia, którzy niestrudzenie pracują podczas tego kryzysu” – powiedział lider socjaldemokratów Róisín Shortall, podczas gdy Fergus O’Dowd z Fine Gael ma nadzieję, że wszyscy w kraju dołączą do aplauzu: „Jesteśmy niczym bez naszych pracowników pierwszej linii. Dziękujemy wszystkim za dalsze zaangażowanie i determinację.”