Jak podaje Braking News, Tesco jest pierwszym supermarketem w Wielkiej Brytanii, który wprowadził na rynek plastry w różnych odcieniach skóry. Nie podaje jednak kiedy produkt trafi na rynek irlandzki.

Niemniej jednak według detalistów, ten nowy produkt może „naprawdę coś zmienić”. 

Przedstawiciel supermarketu powiedział, że pomysłem na nowy produkt był filmik nagrany przez czarnego mężczyznę. W krótkim nagraniu bohater, mówi, że  „powstrzymuje łzy” , ponieważ po 45 latach znalazł plaster, pasujący do jego odcienia skóry.

Plastry w sklepach Tesco są  w ciemnym, średnim i jasnym odcieniu. Są one dostępne w sprzedaży wysyłkowej oraz w sklepie od poniedziałku – 24 lutego.

Paulette Balson, przewodnicząca BAME w sieci Tesco, powiedziała: „Jednym z głównych celów naszej sieci jest pomoc w lepszej obsłudze naszych klientów ze wszystkich środowisk i społeczności.”

„Żaden supermarket w Wielkiej Brytanii nigdy wcześniej nie zaopatrywał w plastry o różnych odcieniach. Uważaliśmy, że to szansa dla Tesco na przejęcie roli lidera w dokonaniu prawdziwych zmian.

„Dzięki naszym badaniom, wiemy, jakie emocje może budzić ten produkt. 

Na przykład jeden ze współpracowników poinformował, że jego dziecko niedawno czuło się w szkole bardziej pewnie siebie. A wszystko dlatego, że miało na twarzy plaster, który pasował do odcienia skóry i nie wyróżniał się ”.