Irlandzka poczta ostrzega przed nowym internetowym oszustwem.  Coraz więcej klientów otrzymało fałszywego maila z żądaniem dostarczenia informacji płatniczych w celu odnowienia licencji telewizyjnej.

Wiadomość email, która wygląda  jak wysłana z konta obsługi klienta poczty, informuje klientów, że ich licencja telewizyjna wygasa. Załączony jest link, w który odbiorca ma kliknąć by dostarczyć informacji do płatności.

W emailu czytamy: “Mamy nadzieję, że korzystasz ze swojej licencji TV. Chcielibyśmy cię poinformować, że twoja roczna subskrypcja wygasa za 6 dni. Chcielibyśmy, byś pozostał naszym klientem i wciąż jest czas by uzupełnić subskrypcję. Kliknij w link by ją odnowić. Jeśli masz pytanie lub chcesz przekazać nam opinię, kontaktuj się z naszą obsługa klienta by dowiedzieć się więcej.”

Poczta przypomina, że nigdy nie żąda danych do płatności przez email i prosi klientów o usuwanie podejrzanych wiadomości.

Rzecznik poczty mówi: „Poczta nie kontaktuje się z klientami w ten sposób i z pewnością nie będzie tak prosić o żadne informacje. Doradzamy, by klienci zignorowali lub usunęli niezwłocznie takie maile.”