Wielka Orkiestra grała w całej Irlandii

W niedzielę 12 stycznia w 28 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrała cała Irlandia. Celem tegorocznego finału jest zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Gdzie grała orkiestra w Irlandii?

 

Cork, Limerick, Gorey, Ennis, Carlow, Galway, Kilkenny, Cavan, Midlands, Wexford, Waterford, Killarney, Athlone, Newbridge i największy finał w Dublinie. Grały również szkoł polonijne na terenie całej Irlandii.

Dochodzą do nas też informacje, iż inne, mniejsze miejscowości również wspierały te większe i organizowały swoje imprezy. Przesyłajcie nam swoje krótkie relacje.

Dublin

Dubliński sztab zaprosił na ASP czyli Akademię Sztuk Przepięknych z gośćmi tegorocznego Finału – Romanem Paszke, Anną i Marcinem Mellerami oraz Robertem Korzeniowskim.

W sobotę odbyły się głównie żeglarskie atrakcje przy klubie jachtowym w Dun Laoghaire. Na sportowo Polish Runners Club przygotowało 24 godzinną sztafetę z udziałem Roberta Korzeniowskiego.

W sobotę w Liberty Hall Theatre odbył się  również spektakl „Danuta W” w wykonaniu gwiazdy polskiego teatru Krystyny Jandy.

W niedzielę odbył się finał WOŚP Dublin.  W Opium Club  oraz w Crafty Fox miały miejsce licytacje i loterie, był kiermasz,  tatuażyści, fotobudka, wiejski stół, karykatury, rękodzieło. Gośćmi specjalnymi byli Marcin Meller, Anna Dziewitt-Meller oraz Roman Paszke i Robert Korzeniowski.

AKTUALIZACJA:
Wg danych z dnia 13.01.2020 godzina 9.00 zebrano:  CZEKAMY

Limerick

Limerick grało w pubie Dolans. Gościem specjalnym był Maciej Orłoś. W trakcie finału była muzyka na żywo, licytacje, badania medyczne, warsztaty artystyczne, zabawy dla dzieci.

Czekamy na informacje ile zebrał sztab w Limerick

Ennis

W Ennis finał odbywał się w hotelu West County i tam również pojawił się Maciej Orłoś. Ponadto wystąpił zespół Ornette, About my Fear oraz Katie O’Connor. Ponadto atrakcją były pokazy tańca hiphop, improwizacje z grupą z Dublina, pokazy pierwszej pomocy, fitnessu. Do tego oczywiście malowanie twarzy i kącik dla dzieci, wypieki i smakowitości, kiermasz i loteria.

Kilkenny

Wszystkie atrakcje odbywały się w Macdonagh Junction. Organizatorzy przygotowali występy artystów, pokazy zumby i innych tańców, porady dla czworonogów, zabawy dla dzieci, smakołyki dla wszystkich.

Gorey

Gorey grało  w Rugby Club. Wystąpił tam zespoł Candy Mountain, rapował Karol Filip, a gośćmi specjalnymi byli redaktor Marcin Meller wraz małżonką. Była cała masa atrakcji dla dzieci, stare tańce i zabawy dla dzieci oraz pokazy pierwszej pomocy, kiermasz książek i rękodzieło.

Cork

W Cork finał odbywał się w GAA Douglas w trakcie którego odbywały się licytacje, pokazy szermierki, kącik maluszka, kiełbaski z grilla. Wcześniej odbył się koncert zespołu ANKH, występ stand-uperów oraz bieg “Policz się z cukrzycą” w parku w Ballincollig.

AKTUALIZACJA:
Wg danych z dnia 13.01.2020 godzina 9.00 zebrano: € 14735,68

Wexford

Wexford miało swój finał w pubie “The Sky and the Ground”. Na żywo zagrali Piero Pieron oraz Blondyn. Odbywały się licytacje, loteria, kiermasz ciast, licytowano m. in złote serduszko. Na ulicach odbyły się pokazy motocykli,  a ciekawostką był Gaming Van.

Oczekujemy na wynik kwesty.

Waterford

Finał w The Reg obfitował w wiele atrakcji, a gościem specjalnym była zwyciężczyni programu Voic of Poland Ola Nizio wraz z przyjaciółmi. Poza licytacjami organizatrzy przygotowali pokazy karate, pokazy taneczne, kuchnie polską i Siema sklepik.

AKTUALIZACJA:
Wg danych z dnia 13.01.2020 godzina 9.00 zebrano: € 11036,43

 

Inne miejscowości zachęcamy do przesyłania do nas swoich relacji. Chętnie umieścimy je na naszym portalu.