Obecność zwierząt w dużych korporacjach staje się coraz bardziej popularna. Jak podaje Irish Independent, duże przestrzenie coworkingowe, takie jak WeWork, już od dłuższego czasu pozwalają na obecność zwierząt w miejscu pracy. Teraz czas na mniejsze firmy i organizacje. 

Naukowcy przekonują, że obecność czworonogów wpływa na zwiększenie wydajności w pracy. A wspólny cel – czyli opieka nad pupilem spaja grupę. Według badań na których bazują korporacje najlepszym towarzyszem pracowników jest pies. Dlatego też, coraz częściej w biurach można spotkać ulubionych towarzyszy człowieka. 

Dlaczego ich obecność jest tak ważna?

Zwierzęta sprzyjają rozmowie

To, że ludzie pracują razem, niekoniecznie oznacza, że ​​się komunikują. Psy mogą dać pracownikom wspólną płaszczyznę w celu budowania relacji. Szczerych i opartych na współpracy a bazujących na wspólnej rozmowie. Nie ma lepszego lodołamacza niż rozmowy na temat swoich futrzanych przyjaciół. Prowadzi to do lepszej interakcji i rozmowy w biurze – więcej więzi, mniej plotek!

Psy zwiększają morale

Biuro wypełnione psami to takie, w którym rośnie morale i wydajność. W jaki sposób? Psy pomagają stworzyć kulturę akceptacji i szacunku w miejscu pracy. Ludzie pracujący w korporacjach często spędzają wiele godzin w miejscu pracy. Podobno pracownicy zwykle pracują ciężej i są bardziej lojalni wobec firmy, która zaspokaja ich potrzeby. 

Są świetnymi pogromcami stresu

Zasady przyjazne psom oznaczają, że pracownicy mogą być bardziej elastyczni w godzinach pracy. Nie spieszą się do domu, aby nakarmić swojego ulubieńca, albo zlecać opieki nad zwierzakiem innej osobie. Według raportów Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom psy mogą obniżyć ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, a nawet poczucie izolacji. Zatem wpływają pozytywnie na samopoczucie i dobrostan pracownika.

Psy mogą poprawić markę Twojego pracodawcy

Czy jest większa radość niż psia radość? Posiadanie psów w biurze przynosi natychmiastowe uznanie (i zazdrość) nawet u konkurencji. Pozytywnie wpływa na markę pracodawcy i ociepla jego wizerunek. Pomyśleć tylko o polubieniach na Instagramie 😉

Reasumując możliwość przyprowadzania ze sobą do pracy ukochanych czworonogów to wyjście naprzeciw potrzebom pracownika  i minimalizacja kosztów. Dla pracodawcy natomiast to ocieplenie wizerunku i zdobycie lojalności pracowników.

Może zatem warto wyciągnąć rękę/ łapę tym kierunku zmian i w  Waszej firmie ;)?