Irlandzka poczta ostrzega klientów przez kolejnym  internetowym oszustwem. Polega ono na wyłudzeniu  informacji płatniczych pod pretekstem odnowienia licencji telewizyjnej.

Wiadomość e-mail, która wygląda  jak wysłana z biura obsługi klienta poczty, informuje, że wygasa nasza licencja telewizyjna. Załączony jest do niej link, w który odbiorca ma kliknąć, by dostarczyć informacji niezbędnych do dokonania płatności.

W mailu tym czytamy: “Mamy nadzieję, że korzystasz ze swojej licencji tv. Chcielibyśmy cię poinformować, że twoja roczna subskrypcja wygasa za 6 dni. Chcielibyśmy, byś pozostał naszym klientem i  wciąż jest czas by ją odnowić. Kliknij w link by odnowić subskrypcję. Jeśli masz pytanie lub chcesz przekazać nam swoją opinię, skontaktuj się z naszą obsługa klienta.”

Rzecznik poczty twierdzi, że instytucja ta nigdy nie  prosi o dane przez e-mail i prosi klientów o usuwanie podejrzanych wiadomości. „Poczta nie kontaktuje się z klientami w ten sposób i z pewnością nie prosi o żadne informacje.”

„Doradzamy, by klienci zignorowali i usunęli te e-maile.”