Irish Water wydało ponownie ostrzeżenie o zakazie spożywania wody z kranu. Dotyczy ono ponad pół miliona mieszkańców, w niektórych częściach Dublina oraz Co Kildare i Co Meath. Zakaz korzystania z wody w celach spożywczych ogłoszono w poniedziałek i będzie obowiązywał przez kolejne kilka dni.

Irish Water zaleca, aby nie spożywać kranówk i dla bezpieczeństwa gotować ją do picia, mycia żywności czy mycia zębów. Zaleca również zachować ostrożność w trakcie kąpieli dzieci. 

„Chcielibyśmy uspokoić naszych klientów. Eksperci operacyjni Irish Water współpracują z pracownikami w terenie, w celu jak najszybszego  rozwiązania problemu,” oświadczyła firma.

Problemy z wodą są wynikiem nieprawidłowości w procesie oczyszczania, które wystąpiły na etapie  instalacji do uzdatniania wody w Leixlip, Co Kildare.

 

Jest to już drugie tego typu ostrzeżenie w przeciągu niespełna miesiąca. Jak poinformowała rzeczniczka, problemy zostaną  rozwiązane, tak szybko jak to tylko możliwe. A mieszkańcy są zmuszeni kupować wodę w butelkach… której jakość w wielu przypadkach, jak wiemy, też pozostawia wiele do życzenia.