Pochodzący z Polski, Tomasz Schafernaker  przejdzie do historii jako najmłodszy prezenter pogody w historii BBC. Polak występuje również w najnowszej serii Celebrity Masterchef BBC One. 

Tomasz urodził się 8 stycznia w Gdańsku. Dorastał w Polsce, następnie przeniósł się do Wielkiej Brytanii, gdzie zdał maturę i studiował matematykę, fizykę i sztukę w Portsmouth. Ukończył meteorologię na University of Reading.  

Następnie rozpoczął pracę jako prezenter BBC Weather. W 2010 roku zaliczył wstydliwą wpadkę, gdy myśląc, że jest nie jest już na wizji, pokazał niedwuznaczny gest w stronę Simona McCoya. Po tym incydencie  zdegradowano go  do pracy poza kamerą. 

W tym samym roku otrzymał tytuł Najlepszego Prezentera Pogody TV w konkursie TRIC (Television and Radio Industries Club) i  powrócił do telewizji za pośrednictwem różnych kanałów, w tym Canal 4.

Od 2013 roku najczęściej widuje się go na kanale BBC News Channel lub w Radio 4 lub Radio 5 Live. Dwa lata temu wybrano go  najpopularniejszym prezenterem pogody w Wielkiej Brytanii. 

W wolnych chwilach maluje portrety znanych ludzi, które publikuje na swoim funpage’u. Jest również fanatykiem fitnessu i propagatorem zdrowego stylu życia.

Tomasz Schafernaker występuje w nowej serii, popularnego również w Irlandii,  Celebrity MasterChef. Program jest emitowany na antenie BBC w poniedziałki, środy i piątki. Odcinki poniedziałkowe i środowe trwają całą godzinę, zaczynając od 21:00 i 20:00. A odcinek piątkowy emitowany o 21.00 i potrwa 30 minut. Można je również obejrzeć na w BBC iPlayer.