W Dzień Św. Patryka wiele osób chciałoby być Irlandczykami, ale niektórzy na swoje nieszczęście pochodzą z innych krajów.  

Jeśli nie jesteś Irlandczykiem,to  jest wiele sposobów  by 17 marca wmieszać się w irlandzki tłum. Oto 11 sposobów na obchodzenie Dnia Św. Patryka jak Irlandczyk:

1. Ubierz się na niebiesko

Dobrze widzisz, na niebiesko, ale tylko jeśli jesteś purystą. Kolor nieba był niegdyś oficjalnym kolorem Św. Patryka. Na obrazach święty przedstawiany jest w niebieskiej szacie, barwa ta pojawia się tez na niektórych flagach.

2. Ubierz się na zielono

Jeśli nie chcesz się wyróżniać, lepiej załóż coś zielonego. Początek uznawania koloru zielonego za barwę Św. Patryka związany jest z Powstaniem 1798 roku, kiedy koniczynka stała się symbolem irlandzkiego nacjonalizmu.

3. Narzekaj na Dzień Św. Patryka

Nie ma nic bardziej irlandzkiego niż krytyka tego święta. Nie posuwaj się za daleko, ale pozrzędź na turystów.

4. Zostaw w spokoju czterolistne koniczynki

Czterolistna koniczyna nie ma nic wspólnego z Dniem Św. Patryka. Ani z Irlandią. Chodzi o trójlistną koniczynę – według legendy Św. Patryk używał jej by wytłumaczyć poganom istotę Trójcy Świętej.

5. Zjedz coś porządnego!

W Stanach Zjednoczonych Dzień Św. Patryka wypada uczcić zielonym piwem, peklowaną wołowiną i kapustą. W Irlandii zajada się bekon, black pudding i chleb na sodzie, do tego sconsy lub tartę z jabłkami. Na kaca podobno najlepsza jest kanapka z chipsami.

6. Nie zakładaj kostiumu leprechauna

W taki dzień trzeba się ubrać szykownie, ale unikaj przebrania leprechauna. To, że jest sprzedawany, nie znaczy, ze warto go kupić.

7. Wstawaj rano, by zobaczyć paradę

Jeśli chcesz obejrzeć paradę z najlepszego miejsca, lepiej wstań z kurami  i  zajmij sobie miejsce!

8. Nie wspominaj psa babci brata przyrodniego wujka, który to pies jest Irlandczykiem

Nie ma nic złego w nie byciu Irlandczykiem. Naprawdę, to jest w porządku. Ciesz się tym dniem. Nie zaimponujesz , mówiąc jak bardzo jesteś dumny z bycia Irlandczykiem, bo twojej mamy przyrodniego brata ciotka miała spaniela z Westport. Bądź sobą , nikt nie będzie cię oceniać (no może troszkę…)

9. Nie podszczypuj innych

Szczypanie ludzi, którzy nie ubrali się na zielono, to tradycja znana tylko w Ameryce. Spróbuj tego w Irlandii a będziesz tłumaczyć się Gardzie.

10. AND WE CALLED HER THE IRISH ROVERRRRRR

Dzień Św. Patryka to jeden z najbardziej muzycznych dni w irlandzkim kalendarzu. A jedną z najpopularniejszych piosenek, śpiewanych tego dnia, jest The Irish Rover .Więc wszyscy razem:: „She had twenty-three masts and withstood several blasts, AND WE CALLED HER THE IRISH ROVERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR”.

11.Pij !

Nie sądziłeś, że o tym nie wspomnimy, prawda? Jest to nudny stereotyp, ale 17 marca okazuje się prawdą. Koniecznie zamów Guiness, chyba że jesteś w  Corku. Wtedy zamów stout Murphy lub Beamish  i obgaduj Dublińczyków.