fbpx
15.3 C
Dún Laoghaire
niedziela, 24 września, 2023

Pomaganie jest trudne

Polska społeczność skupiona w grupie na Facebooku „Forum pomocy w sprawach socjalnych i urzędowych w Irlandii” postanowiła wykorzystać swoją siłę, by zrobić coś dobrego przed świętami Bożego Narodzenia. 

Administrator utworzył zbiórkę poprzez stronę gofundme.com. Zebrane w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na pomoc osobom bezdomnym. Według opublikowanych na forum rachunków zakupiona została ciepła odzież oraz rzeczy niezbędne, by przetrwać zimę. Zbiórka była całkowicie dobrowolna, a cała akcja wiązała się z dużym nakładem czasu własnego osób bezpośrednio w nią zaangażowanych. Pomoc rzeczowa trafiła do bezdomnych, czyli do tych, do których miała trafić i na pewno sprawiła wiele radości obdarowanym. Takie akcje, jak ta, pokazują ogrom możliwości i dobra ukrytego w naszej polskiej społeczności. 

Dowodem na to, jak silna może być grupa Polonii, jest fakt, że kwota okazała się wystarczająca, by pomóc bezdomnym nie tylko w Dublinie, a na koncie pozostały jeszcze środki finansowe, które grupa mogłaby wykorzystać w innym szczytnym celu.

 

Niestety, trafili się  tacy, którym ten rodzaj działania nie przypadł do gustu. Swoje niezadowolenie skierowali oni bezpośrednio na założyciela zbiórki – pana Rafała Pazura, który niewątpliwie włożył w całą akcję najwięcej pracy i czasu. Anonimowe maile i wiadomości z fejkowych kont skutecznie zniechęciły administratora do dalszej pracy na rzecz wspólnego dobra.

Oświadczył on publicznie :

Każdy po tylu negatywnych atakach by się poddał .
Ja niestety nie mieszkam w fortecy z wysokimi murami i nie mam prywatnej ochrony, która chroniła by moich bliskich.

Całość wypowiedzi znajduje się tutaj:                                           https://www.facebook.com/groups/1496114447328922/

Hejt w internecie jest powszechny, a ponieważ uważa się, że ma niską szkodliwość społeczną, hejterzy pozostają w zasadzie bezkarni. Niestety, takie działanie ma ogromny  wpływ na motywację do robienia wartościowych akcji. Można tu przytoczyć przykład hejtu w stosunku do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zarówno w Polsce, jak i tutaj w Irlandii. Hejtem możemy też nazwać  manipulacyjne działania  pseudoinformacyjnego portalu z Irlandii, którego pseudo-dziennikarz, redaktor Robert R., wywołał falę nienawiści wobec sztabu WOŚP w Cork, wysnuwając podejrzenia dotyczące zbiórki pieniędzy. Podobieństwo tej historii do tej, związanej ze zbiórką na bezdomnych na grupie Forum Pomocy Socjalnej, nasuwa się samo. O hejcie w sieci wśród Polaków wkrótce przygotowany zostanie odrębny felieton, a panu Rafałowi cała redakcja życzy wytrwałości w działaniu. Panie Rafale, proszę  ignorować  hejterów, żeby ich działania nie niszczyły pozytywnej siły i energii.
Deklarujemy tym samym gotowość do pisania o kolejnych zbiórkach organizowanych przez pana Rafała i promowania wszelkich aktów dobra na naszym portalu WIrlandii.pl. W przypadku ponownych hejterskich akcji prosimy o kontakt z nami w dziale ALERT24 klikając TUTAJ

 

Podobne artykuły

[td_block_social_counter facebook="435965256939112" youtube="https://www.youtube.com/channel/UCEILEiJ8w3Hr0W2KZe9KifA/" style="style8 td-social-boxed td-social-font-icons" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9" custom_title="Social media" block_template_id="td_block_template_8" f_header_font_family="712" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_weight="500" f_header_font_size="17" border_color="#dd3333" manual_count_twitter="36" twitter="s" manual_count_youtube="25" manual_count_facebook="20459"]
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły