Panda Wanted

Poszukiwania Czerwonej Pandy

Młoda panda czerwona zniknęła 27 stycznia  z zoo w Belfaście.  Uciekiniera udało się szybko odnaleźć dzięki szeroko zakrojonym poszukiwaniom. Policja poszukująca zwierzęcia ostrzegała kierowców, aby byli czujni, ponieważ „ciekawski przyjaciel jeszcze nie nauczył się przepisów ruchu drogowego”. W poniedziałek o godz 17.30 została odnaleziona i odstawiona do zoo cała i zdrowa. Dzięki sprawnej współpracy służb porządkowych i mieszkańców mały uciekinier został zlokalizowany i odstawiony pod czułą opiekę pracowników zoo.

Rzeczniczka rady miejskiej powiedziała: „Mieszkańcy zostali poproszeni o natychmiastowe zgłaszanie wszelkich znaków obecności zwierzęcia do pracowników Belfast Zoo i jesteśmy wdzięczni członkom społeczności za szybką reakcję i pomoc w poszukiwaniach”.

Dwie młode pandy urodziły się w zoo w czerwcu ubiegłego roku, ale dopiero teraz zaczęły odważnie wychodzić zewnątrz. Zwierzęta te mają charakterystyczne czerwone futro, długi krzaczasty ogon i są nieco większe od kota domowego.

Według Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody panda czerwona stoi w obliczu bardzo wysokiego ryzyka wyginięcia z powodu utraty siedlisk i nielegalnych polowań.